7 Kasım 2015 Cumartesi

İpek Kızımın 40 Mevlidi:)
Muhtemelen hiç bir anıyı kaçırmamak adına yapılabilecek tüm ritüelleri gerçekleştirmek peşindeyim şu sıralar:) Mert'imde bir türlü kısmet olmamıştı bebek mevlidi okutmak. 24 yaşında acemilikten mi bilgisizlikten mi artık adını siz koyun diyelim. Bu sefer hamileyken planlarım hazırdı resmen:) Mevlidlerde neler yapılır neler ikram edilir masa düzeni nasıl olur dualarda ne okunur  tek tek araştırdım. Herşeyi evde kendim yapmayı tercih ettim. Küçük ikramlık cupcakeler yaptım, Minik kelebek kutuların içerisine günün anlamına uygun hırma ve badem koyup ikram ettim. Vişne,zencefil,karanfil ve kabuk tarçın ile zemzem suyu ilaveli şerbet hazırlayıp dua sonrası ikramda bulundum. Yaptırdığım sabunların üzerine "Mert'in kardeşi İpek Kızın Mevlid Hatırası" yazdırarak gelen misafirlerime hatıra olarak hediye ettim. 

Gelen hoca o kadar güzel dualar etti o kadar güzel kuran-ı kerim okudu ki dinleyen herkes çok duygulandı. Bebeğin bereketi çok olsun diye duada bulunan tüm arkadaşlarım da ayrıca kızıma dua etti. Ne kadar güzel ne manalı adetlerimiz var gerçekten. Unuttuğumuz yapmadığımız büyüklerimizden miras kalan adetleri yaşatmak gerektiğini bir kez daha anladım o gün... Kızım da bizi hiç üzmedi prenses kıyafetinin içinde prensesler gibi duasını dinledi sonra gelen tüm teyzeleri ile hatıra fotoğrafları çekildi.El ayak çekilince benim canıma okuduğu kısımları dua esnasında çok uslu durduğu için unuttum bile:)Kızımın elbisesini instagramda bulduğum bir terziye diktirdim. Elbise geldiğinde çığlık attım diyebilirim:)) Bu kadar komik bu kadar minik bu kadar şirin birşey daha önce hiç ama hiç görmemiştim :))) allahım kollarındaki fistolardan tutun da şapkasındaki pileleri ayakkabılarındaki o taşları kurdaleleri sanırım aşık olmuştum elbiseye:) instagramda aynurerdogan10 ismi ile hizmet veren Aynur hanım 20 yıllık bebek terzisiymiş meğer. Bildiğiniz bel omuz ölçüsü verdik yani o derece:) Elbise toplamda 2 karış:))

Kızıma nasıl yakıştı o kısmını anlatmıyorum bile. Fotograflarda güzel anılar kaldı neticede...


Güzel kızım ve güzel oğlum sizler için ismen dua edilen bu özel günde ben de tüm kalbimle sizlere tekrar tekrar dua ettim. 
"İnsan olun,vicdanlı olun,hakkaniyetli olun , dirayet ve feraset sahibi olun inşallah" diye...
#7 Kasım 2015 anısına 

1 yorum:

Bizim Mutfak-Aysel dedi ki...

Elifciğim Allah Kabul etsin canım, o ne güzel bir elbise, İpek kız kimbilir nasıl güzel oldu elbisenin içinde. Sağlıkla büyüsün inşallah, Allah güzel alinle birlikte bol mutluluk versin, öpüyorum. http://bizimmutfakdan.wordpress.com/